Firmamız 2001 yılında faaliyetine bir fason dikim atölyesi olarak başladı. Pamuklu dokuma konusunda deneyimli ekibi sayesinde farklı ürün grublarında ihracatçı firmalara koli teslimi olmak üzere bir çok kategoride pamuklu dokuma ve örme başta olmak üzere üretim desteğinde bulunmuştur. 2005 yılında bu gibi ihracaat operasyonlarının yanısra ev tekstili sektöründede kendine has çizgisi ve bünyesinde bulundurdugu tasarımcı ekibiyle kendi kolleksiyonunu oluşturmaya başlayarak creaton pamuklu dokuma grubunda JİJİJADE markası ile Anadolu, Doğu Avrupa ve Orta Asya pazarında kendisine haklı bir yer edinmiştir..

Firmamız 2010 yılının son çeyreğinde yatırımlarını aralıksız olarak sürdürmüş yorgan, uyku seti, dört mevsim(capitone set), pike gibi konularda da kendisini ve ürün gamını çeşitlendirmişdir. Bununla beraber artan pazar hacmi ve kalite politikasının gereği olarak kapasitesini arttırma gereği görmüş ve Denizli´de tekstilde merkezi bir nokta olan Bozburun mevkiin de 2000 m2lik kapalı alanı ile yeni üretim tesisini faaliyete sokmuştur..

2011 yılına tüm yatırım ve alt yapı eksikliklerini gidermiş olarak girmiştir... Firmamız halen bir çok tanınmış yerli  ve yabancı markaya koli teslimi kreasyonlar hazırlamaktadır. Bunun yanı sıra otel tekstilinde de ranforce, akfil, saten ve micro saten nevresim ve otel havlu grubların da fiyat, kalite ve müşteri odaklı hızlı servisi ile tercih edilen bir firma düzeyine ulaşmıştır. 2011 yılının ilk yatırım hareketi olarak da, “iyigeceleristanbul”  markasını oluşturmuş bir dünya başkenti, bir çok yerli ve yabancı insanların rüyalarını süsleyen şehir olan İstanbulu farklı kompozisyonlarda desene yansıtarak bir istanbul serisi oluşturmuş kısa bir zamanda da hakkettigi ilgi ve övgüyü almıştır...

2018 yılında geldiği nokta; ürün çeşitliliğini kalitesini geliştirmiş, geliştirmeye devam eden, Fason üretimden çıkıp fason üretim yaptıran bir şirket haline gelmiş ve her geçen gün pazar payını artırarak hedeflerine devam eden güçlü bir marka karşımıza çıkmıştır . Bu ivmelenmeyi ise 2018 yılının Mart ayın'da Antalya'da düzenlenen, Yurtiçi ve yurtdışındaki 500 den fazla misafirimizin katıldığı "2018 Katalog Lansmanı" ile pekiştirilmiştir.

Gücünü siz değerli müşterilerinin ilgisi ve yaklaşımından alan Orhan Şaşmaz Tekstil, üretimdeki tecrübe ve altyapısıyla, çalışanlarını ve ülkesini geleceğe taşıyor.         

Teşekkürler...

OSSO Mağazacılık ve Dış Ticaret LTD. ŞTİ
Yönetim Kurulu Başkanı
Orhan ŞAŞMAZ


ORHAN ŞAŞMAZ TEKSTİL kuruluşudur..

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR